Belépés



Jegyezd meg az azonosítómat és jelszavam
Csak az azonosítómat jegyezd meg
Mindig kérd az azonosítómat és jelszavam

Obnovenie

V Prillian systém upgradov a údržby tak, aby do 31. marca každý rok, kým existuje možnosť jeho predĺženia. V tomto roku 2013.03.31.-ig.

Egészséges táplálkozás

Manapság egyre gyakrabban hallani arról, hogy táplálkozzunk egészségesen, együnk minél több vitamint, de sokszor az sem mindegy, miből mennyit fogyasztunk, mi az, amit teljesen ki kell zárnunk az étrendünkből, mi az, amit semmiképp se hagyjunk ki az étkezésünkből. Miért van ennek akkora jelentősége, és valóban kell-e, hogy ennyire figyeljünk a táplálkozásunkra?

Miért fontos egészségesen táplálkozni?

gyumiKattintson ide a galériáért!Nem elijesztésképpen, de megállapították, hogy a felnőtt- vagy időskori halálokok 46%-a az elhízásra és az egészségtelen táplálkozásra vezethető vissza.
Ezzel jó tisztában lenni, mert odafigyelve akár éveket nyerhetünk az életünkből.

De mit jelent az, hogy egészségesen táplálkozni? Alapvetően bármit fogyaszthatunk, ami számunkra személy szerint a legmegfelelőbb. Szervezetünk a környezetünkkel folyamatos anyagcserét végez. Ez annyit jelent, hogy a szervezet a környezetéből anyagokat vesz fel, ezeket átalakítja, az abból szükségteleneket pedig visszajuttatja a környezetébe.


sajtA legfontosabb anyagcsere folyamat a táplálkozás, mely testünk ellátásához, működéséhez, fejődéséhez és növeléséhez elengedhetetlen.

A helyes táplálkozásnál fontos az elfogyasztott ételek mennyisége, minősége, összetétele, és nem utolsó sorban a változatosság. Ami fontos, hogy az étel, amit eszünk legyen elegendő, tápláló, változatos, és az is fontos szempont, hogy finom legyen, hogy élvezettel tudjuk elfogyasztani.
A helyes táplálkozásban az ételek összetevői közül a következőket kell figyelembe venni: fehérjéket, az ásványi anyagokat, a vitaminokat, a szénhidrátokat és a zsírokat egyaránt.



halA fehérjék

A fehérjék amolyan építőelemek a testünkben. Nagyon fontosak a növekedéshez, és a károsodott sejtek regenerációjához.
Az emésztésben és a betegségekkel szembeni védekezésben is van szerepük.
Fehérjék leginkább a húsokban, tejben, tejtermékekben, tojásban, halfélékben és a mogyoróban található meg.




zoldsegÁsványi anyagok

Az átlagos napi vízveszteségünk kb. 2,5 liter, ennek 60%-a a vizelettel, 20%-a a bőrön keresztüli párolgással, 20%-a pedig a légzési párával távozik.
A vízveszteség pótlásával együtt az elveszett só és ásványanyag tartalmat is pótolni kell, ezért célszerű a folyadék utánpótlást gyümölcsökkel, ásványvízzel, gyümölcslevekkel, salátákkal pótolni.
Fontosabb ásványi anyagaink:
Kalcium, nátrium, klór, kálium, foszfor, magnézium, vas, réz, cink, króm, jód, fluor, szelén.



gabona_sA szénhidrátok

A szénhidrát a szervezet fő energiaforrása. Fontos szerepe van ezen túl az agyműködésben is. A fő szénhidrátok a cukor és a keményítő, ezeket elsősorban gabonafélékben találhatjuk meg, ilyenek a különféle gabona magvak, a rizs, a tészta és a kenyérfélék, de megtalálhatók ezen kívül még zöldségfélékben, gyümölcsökben, tejben és tejtermékekben egyaránt.





husA zsírok

A legnagyobb energiamennyiséget a zsírokban találjuk meg. Ez segít a szöveteink felépítésében, valamint a zsírban oldódó vitaminok felszívódásában. Ilyen vitaminok az A-, D-, E-, és a K-vitamin.
A zsírok megtalálhatók vörös húsokban, a tojásban, a tejben, tejtermékekben, de akár a mogyoróban és a növényi eredetű olajokban is.

A zsírokról jó, ha tudod, hogy rendkívül fontosak, de nem szabad túl sokat fogyasztani zsírtartalmú ételekből sem.

Nyelv választása

Magyar Angol Német Román Szlovák Orosz

Pénznem választása

Ajánlókód megadása


Eseménynaptár

2024. Május 5.
H K Sz Cs P Sz V
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Részletes keresés